Odličan način da uđeš u IT svet je da naučiš automatizovano testiranje softvera. To je zanimanje koje ne traži široko programersko znanje, a ipak nudi saradnju rame uz rame sa iskusnim programerima. I dobru zaradu. 

Ne moraš da se smaraš na poslu svaki dan i ponavljaš rutinske stvari. Radeći kao softver tester, svaki projekat je novo uzbuđenje.

Najbrži put do ovakvog posla je upravo ovaj 3-mesečni kurs za automatizovano testiranje softvera. Znanje koje će ti pružiti iskusni QA testeri trajaće mnogo duže i otvoriće ti mnoštvo novih poslovnih mogućnosti.

Kultura inkluzije i različitosti: Ključ za uspeh u multigeneracijskom radnom okruženju

U današnjem multigeneracijskom radnom okruženju, kultura inkluzije i različitosti igra ključnu ulogu u oblikovanju uspešnih organizacija. Na ovom seminaru ćemo istaći značaj različitosti na radnom mestu, sa posebnim osvrtom na perspektive milenijalaca. Takođe ćemo analizirati prisustvo pet generacija na radnom mestu danas i proučiti teme marginalizovanih grupa i blagostanja zajednice kao ključnih aspekata različitosti.

Različitost na radnom mestu, kada se pravilno upravlja i promoviše, postaje izvor inovacija, kreativnosti i konkurentske prednosti. Različiti timovi donose drugačije perspektive i iskustva, što može unaprediti odlučivanje, podstaknuti inovacije i povećati produktivnost. U današnjem globalizovanom poslovnom okruženju, razumevanje i podrška različitim kulturama i vrednostima postaju ključni faktori uspeha.

5 vrsta generacija na radnom mestu danas

Da bismo bolje razumeli dinamiku različitosti, prvo moramo identifikovati generacije prisutne na radnom mestu danas:

  • Tradicionalisti (rođeni pre 1946 godine) – osobe koje su završile ili polako završavaju svoj radni vek.
  • Baby boomers (rođeni između 1946. i 1964. godine) - ova generacija donosi bogato iskustvo i tradicionalne vrednosti na radnom mestu.
  • Generacija X (rođena između 1965. i 1980. godine) - generacija X kombinuje iskustvo sa sposobnošću prilagođavanja tehnološkim promenama.
  • Milenijalci (rođeni između 1981. i 1996. godine) - Ova generacija igra ključnu ulogu u promociji različitosti i inkluzije, budući da su odrasli u vreme drastičnih tehnoloških promena.
  • Generacija Z (rođena posle 1997. godine) - Mlađa generacija koja je odrasla u digitalnom dobu donosi novu tehnološku ekspertizu.

Svi oni donose različite perspektive, veštine i vrednosti, formirane u različitim kontekstima i vremenima.Nastaje i jedna buduća, potpuno nova generacija: generacija Alpha (rođena od 2010. godine pa nadalje). To su budući lideri koji će oblikovati radno okruženje u budućnosti.

Na sceni je i formiranje nove "generacije" na radnom mestu – roboti i veštačka inteligencija (AI). Integracija veštačke inteligencije unosi dodatnu dimenziju različitosti i postavlja nova pitanja o inkluziji. Na primer, kako se etički prilagoditi i integrisati tehnologiju u radno okruženje tako da doprinosi pozitivnom i inkluzivnom radnom okruženju? Kako balansirati između automatskog i ljudskog rada? Kako obučiti radnike svih generacija da koriste nove tehnologije? Ovi izazovi zahtevaju pažljivo razmatranje i odgovarajuće strategije za implementaciju tehnologija kako bi se osiguralo da veštačka inteligencija i robotika doprinose inkluzivnom i harmoničnom radnom okruženju.

S obzirom da su milenijalci i generacija Z odrasli u digitalnom dobu, oni posebno naglašavaju značaj inkluzije i različitosti u radnom okruženju. Milenijalci, na primer, teže radnim mestima koja promovišu održivost, radno-životnu ravnotežu i osećaj pripadnosti. Generacija Z, s druge strane, vrednuje empatiju, otvorenu komunikaciju i pažnju prema mentalnom zdravlju.

Mlađi radnici teže fleksibilnosti, prilikama za profesionalni razvoj i radnom okruženju koje odražava vrednosti diverziteta, ekviteta i inkluzije. Njihova očekivanja i vrednosti mogu biti izazov za starije generacije i tradicionalne radne kulture, ali istovremeno, različitost generacija na radnom mestu može biti velika prednost. Starije generacije donose iskustvo i znanje industrije, dok mlađe generacije unose inovacije i nove ideje, stvarajući sinergiju koja može rezultirati poboljšanom produktivnošću, kreativnošću i saradnjom.

Kultura različitosti i marginalizovane grupe

U digitalnom dobu, napredak tehnologije ima potencijal da podrži marginalizovane grupe i unapredi kulturu inkluzije. Digitalne platforme omogućavaju širenje glasova onih koji su često bili zanemareni ili diskriminisani. Aktivizam i edukacija putem interneta mogu pomoći u osnaživanju ovih grupa. Takođe, kompanije koje promovišu inkluzivne politike i različitost u svojim timovima stvaraju okruženje u kojem svi imaju priliku da doprinesu inovacijama. U digitalnom dobu, važno je raditi na stvaranju prostora za marginalizovane grupe kako bi se izgradilo društvo u kojem se svi osećaju uključenima i podržanim. 

Nesvesna pristrasnost (Unconscious Bias) i kultura različitosti

Nesvesna pristrasnost (Unconscious Bias) je fenomen koji se često javlja u digitalnom dobu. Ova neosetna tendencija da donosimo predrasude i stereotipe može ozbiljno uticati na kulturu inkluzije i različitosti. U svetu digitalnih interakcija, gde se sve više oslanjamo na algoritme i veštačku inteligenciju, važno je prepoznati kako nesvesna pristrasnost može biti ugrađena u te tehnologije. Kako bismo stvorili inkluzivno društvo, moramo aktivno raditi na smanjenju nesvesnih predrasuda kako bismo osigurali da digitalno doba bude prostor gde se svako oseća dobrodošlim i poštovanim, bez obzira na svoju različitost.

Community Wellbeing u funkciji kulture različitosti

Community Wellbeing, odnosno blagostanje zajednice, ima ključnu ulogu u digitalnom dobu. Kultura inkluzije je temelj za stvaranje zajednica u kojima svi članovi mogu doprineti i koristiti digitalne resurse. Uključivanje različitih glasova i perspektiva pomaže u oblikovanju tehnoloških inovacija koje koriste svima. Takođe, digitalne platforme omogućavaju zajednicama da se povezuju, razmenjuju informacije i podržavaju jedni druge, što pozitivno utiče na opšte blagostanje. Kroz promociju inkluzivnih praksi u digitalnom okruženju, možemo stvoriti zajednice koje su otvorene, podržavajuće i usmerene ka dobrobiti svih svojih članova.

Agenda

10:00 – 10:15 h Dobrodošlica i uvod u temu

10:15 – 10:45 h

Inkluzija i diverzitet u digitalnom dobu

Predstavljanje ključnih koncepata inkluzije i diverziteta

10:45 – 11:45 h

Generacijska različitost na radnom mestu

Predstavljanje 5 generacija na radnom mestu i njihovih karakteristika

11:45 – 12:00 hPauza za kafu

12:00 – 12:45 hVeštačka Inteligencija, robotika i inkluzija

Uticaj veštačke inteligencije i robotike na radno okruženje

Strategije za integraciju novih tehnologija u inkluzivno radno okruženje 

12:45 – 13:45 h
Marginalizovane grupe i kultura raličitosti

Strategije za inkluziju osoba sa invaliditetom i drugih marginalizovanih grupa
Značaj rodne ravnopravnosti u inkluzivnoj kulturi
13:45 – 14:30 h
Pauza za ručak

14:30 – 15:00 h
Nesvesna pristrasnost (Unconscious Bias)

Uticaj predrasuda i stereotipa na radno okruženje
15:00 – 15:30 h
Community Wellbeing: Blagostanje Zajednice

Fokusiranje na ukupno blagostanje zajednice i doprinos organizacija i društva kulturi inkluzije


15.30 – 16 h
Diskusija o naučenom i izazovima koji predstoje

*Naziv i struktura agende seminara predstavljaju autorsko delo njegovih kreatora i samim tim je preuzimanje, kopiranje i izmena istog od strane trećeg lica zabranjeno.

Iskusni predavači pomoći će vam da razrešite sve dileme oko upravljanja različitostima na radnom mestu

Dr Sonja Jovanović

Dr Sonja Jovanović, ekspert za ljudske resurse, inkluziju i diverzitet trenutno zauzima poziciju regionalne direktorke Odeljenja za ljudske resurse u prestižnoj kompaniji EY. Njeno obrazovanje i stručnost u oblastima diverziteta, inkluzije i generacijskog jaza na radnom mestu čine je izuzetnim autoritetom na ovim temama.Dr Sonja Jovanović ima bogato iskustvo u kreiranju i implementaciji HR strategija, upravljanju promenama, selekciji i regrutaciji, razvoju zaposlenih.. Sonja se posebno ističe u organizaciji edukativnih radionica i treninga usmerenih na razvoj mekih veština, gde svoje obimno znanje i iskustvo koristi kako bi unapredila profesionalni razvoj zaposlenih i kreirala inkluzivno radno okruženje. Njen rad i pristup u oblastima diverziteta i inkluzije doprinose formiranju svesti o značaju harmonije među različitostima na radnom mestu. Saznajte više o predavaču.

Stojan Trajković

Stojan Trajković, generalni tehnički direktor kompanije Evermed, donosi izuzetno dragoceno iskustvo u oblasti informacione tehnologije, koje je od suštinskog značaja u kontekstu teme “Kultura inkluzije i različitosti na radnom mestu”.Njegova višegodišnja karijera u IT industriji obuhvata različite pozicije, od programerskih uloga do menadžerskih odgovornosti. Tokom tog perioda, imao je priliku da rukovodi timovima sa više od 30 članova i da se pohvali sa više od 50 uspešno završenih projekata. Stojan Trajković je takođe stekao dragoceno iskustvo kao CTO (Chief Technology Officer) u vodećim IT kompanijama, gde je igrao ključnu ulogu u vođenju tehničkih aspekata poslovanja. Njegova sposobnost vođenja i upravljanja timovima, kao i bogato iskustvo u selekciji i predselekciji kandidata za različite pozicije, čine ga izvanrednim predavačem koji može da doprinese temi različitosti i inkluzije iz perspektive tehnološkog sektora.

Specijal cena u promo periodu

Za prijave u promo periodu periodu cena seminara iznosi 189 evra. 

Učitavanje...

Za prijave posle navedenog datma, cena kotizacije za učešće na seminaru iznosi 254 evra.

Novi polaznik Stari polaznik*
Cena din/mes. din/mes.
Popust
Promo cena din/mes. din/mes.

*Stari polaznik, nezaposleno lice, student

* Za kupovinu 3 i više kotizacija dobijate dodatnih 10% popusta. Za više informacija kontaktirajte nas na 0114092613 i 0606648967.

Kultura inkluzije u digitalnom dobu ne predstavlja samo trend, već neophodnost

 

U digitalnom dobu, prilike se pojavljuju i nestaju brže nego ikada ranije. Nastupajuće decenije doneće još više inovacija i promena, a na nama je da osiguramo da te promene budu u korist svih članova društva. Ne propustite šansu da vaše preduzeće postavite kao lidera u inkluziji, koristeći moć digitalne ere za stvaranje boljeg radnog okruženja i boljih poslovnih rezultata.

Pridružite nam se na seminaru “Kultura različitosti i inkluzije na radnom mestu”. Da zajedno oblikujemo budućnost poslovanja koja je inkluzivna, inovativna i uspešna.

Vaša odluka danas oblikuje budućnost vašeg preduzeća sutra.

Prijavite se sada.

Prijava na seminar